Atilla Yeşilada “iddiaya giriyorum” dedi

Dolar kuru tarihi rekorlarını peş peşe kırarken Atilla Yeşilada Merkez Bankası’yla ilgi oldukça iddialı bir paylaşımda bulundu. Yeşilada Merkez Bankası'nın ani bir faiz artışına gideceğini öne sürdü.

Türkiye’nin en çok takip edilen ekonomistlerinden olan Atilla Yeşilada twitter hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Yeşilada Merkez Bankası’nın dolar kuruna müdahele için ansızın faiz artışa gideceğini iddia etti.

22 Eylül’de Merkez Bankası’nın PPK toplantısında piyasaların beklentisinin aksine faiz kararı çıkmaması. Para piyasalarında şok etkisi meydana getirdi. Dolar kuru biranda 18 kuruş artarak 7.78 TL’den 7.98 TL’ye kadar yükseldi.

Atilla Yeşilada faiz kararının ardından çektiği videoda Merkez Bankası’nın çok büyük bir hata yaptığını belirterek faiz ve dolar kurunun artık nerede duracağıyla ilgili herhangi bir fikir beyan edemeyeceğini belirtmişti. Yeşilada dün sosyal medua hesabından da çok iddialı bir paylaşımda bulundu.

“İDDİAYA GİRİYORUM BİR GECE ANSIZIN…”

Atilla Yeşilada Ekonomist Özlem Derici Şengül’ün twitter hesabından dolar kuru ile ilgili “TL değer kaybında iflas eden Arjantin’in pesosuyla yarışıyor” paylaşımına cevap verdi.